טיולים מאורגנים ים המלח
טיולים לים המלח של מוניות בית הכרם, משולבות עם ביקור בעין גדי והסבר מפורט על איזור מדבר יהודה והסביבה, התנסות חוויתית בבוץ הידוע של ים המלח, תצפית נופית מרהיבה על הנוף הנשקף מהגבול הירדני ועוד. אנו ממליצים לשלב טיול זה יחד עם ביקור במצדה.
 
 ים המלח
ים המלח ים המלח

ים המלח - המקום הנמוך ביותר בעולם, שוכן במזרח ישראל בבקעת הירדן, ומהווה גבול עם מדינת ירדן. ייחודו של הים היא בכמות המלחים והמינרלים הגבוהים שבו (33% בקירוב). הים מושך אליו תיירים מכל העולם עקב סגולות המרפא הייחודיות אשר מיוחסות למי הים ולבוץ אשר נמצא בסביבתו. כמו כן, קרינת השמש באיזורו נחשבת כבעלת תכונות מועילות ומרפאות לבעיות עור שונות.

בקרבת ים המלח ישנןן שתי שמורות טבע- עין גדי ועין פשחה. השמורות מכילות בע"ח וצמחים אשר הסתגלו לתנאים הקשים אשר באיזור- הטמפ` הגבוהות והמחסור של מים מתוקים. מסביב לאיזור ים המלח נבנו אתרי תיירות אטראקטיביים ובתי מלון באיכות גבוהה אשר מציעים חופשות מפנקות ואוכל גורמה.


 עין פשחה
עין פשחה עין פשחה

עינות צוקים (בערבית: עין פשחה) היא שמורת טבע מוכרזת בחוף הצפוני של ים המלח, 3 ק"מ דרומית לקיבוץ קלי"ה. השמורה מחולקת לשלושה חלקים: חלק צפוני המהווה שמורה סגורה (2,700 דונם), חלק מרכזי הפתוח לקהל (500 דונם) , באיזור זה יש סככות צל ומקומות לאכילה, בריכות שכשוך ותעלות מים מנביעות לבריכות וחלק דרומי - שמורה טבעית ללא התערבות אדם הממחישה את התפתחות החי והצומח בנביעות מים מתוקים לחוף ים המלח. בו ניתן לקיים סיורים מודרכים בלבד (1,500 דונם). בשמורה , יש כ-150 מעיינות מתוקים וחמים, עדר חמורים חסר מעצורים, צבועים וקרקלים ועוד המון חיות שצריך להתכופף כדי לראות


 עין גדי
עין גדי עין גדי

שמורת עין גדי נמצאת בשוליו המזרחיים של מדבר יהודה, על חוף ים המלח, במקום הנמוך ביותר בעולם (כ-400 מטר מתחת לפני הים). השמורה מצטיינת בהפרשי גובה גדולים על פני מרחקים קצרים, ופיכך מאפיינים אותה מתלולים חריפים. שטח השמורה 14,350 דונם, והיא הוכרזה כשמורת טבע בשנת 1972. שני נחלים המושכים מים כל השנה עוברים בתחום השמורה: נחל דוד בצפונה ונחל ערוגות בדרומה.


ראה מידע נוסף     

 |  ראשי |  פרופיל  |  גלריית מקומות ואתרים  |  מבצעים לקבוצות וחברות  |  יצירת קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
מוניות בית הכרם-טיולים והסעות בכל הארץ- www.jerusalemtaxi.co.il © כל הזכויות שמורות
מוניות בית הכרם כתובת: זאב וילנאי 4 ירושלים טלפון: 1-700-707-704 פקס: 02-5381395 נייד: 050-4895202
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל