טיולים מאורגנים מצדה
מצדה מהווה אתר היסטורי מרהיב, המכיל אתרי עתיקות ומבנים של העיר הקדומה אשר הייתה בנויה באתר. מדריכי מוניות בית הכרם יעניקו לכם סקירה היסטורית על האתר ויסיירו אתכם בחלל העתיקות, כאשר הכל מלווה בהסברים רלוונטיים ובסיור מקיף ומובנה. העליה להר יכולה להתבצע באמצעות הליכה רגלית או באמצעות הרכבל אשר נמצא במקום.
 
 מצדה
מצדה מצדה

מצדה שוכנת על מצוק באיזור מזרח מדבר יהודה, וצופה על ים המלח. האתר הינו מבצר עתיק אשר נבנה ע"י המלך הורדוס ואוכלס בסופו של דבר ע"י קבוצה של יהודים אשר כונו "סיקרקים"- מהמילה הלטינית "מסיקה" שפירושה פגיון. קבוצה זו נחשבה לקיצונית בהשקפותיה ביחס לשאר הציבור היהודי שחי אז בארץ. השקפתם התבטאה בחוסר הפשרה שהפגינו כלפי הכובש הרומאי בארץ ובפעולות שביצעו כנגד יישובים ובסיסים רומאיים. תושבי מצדה, ע"פ המסורת ההיסטוריונית (שרבים מטילים בה ספק עד היום) העדיפו להתאבד מאשר ליפול בשבי הצבא הרומאי אשר צר על מבצר מצדה.

מצדה נחשבת עד היום לאחד מאתרי התיירות הפופולאריים של ישראל, והיא מכילה שרידים רבים ומרשימים של היישוב אשר התקיים בה בתקופת שלטון רומי על ארץ ישראל.

מצדה ידועה בטיולים אשר היא מציעה למטיבי לכת או לחילופין - ברכבל המפורסם אשר מסיע את המטיילים בעלייה למצוק ובירידה ממנו.


 דרכי גישה למצדה
דרכי גישה למצדה דרכי גישה למצדה
גובה המצוקים בצד המזרחי של מצדה הוא כ-450 מטר, ובצד המערבי כ-100 מטר; דרכי הגישה הטבעיות לראש המצוק קשות מאד. ראשו של המצוק הוא רמה מישורית טרפזית שמידותיה בערך 600 על 300 מטר. החל משנת 1971 מסיע רכבל מודרני את המבקרים הרבים להריסות המבצר. עדיין אפשר לטפס למבצר ברגל בשביל הנחש (ממזרח) או על הסוללה הרומאית (ממערב).שביל הנחש כולל בתוכו 827 מדרגות. אחרי הכותל המערבי זהו אתר התיירות הפופולרי ביותר בישראל.


ראה מידע נוסף     
 בית הכנסת העתיק במצדה
בית הכנסת העתיק במצדה בית הכנסת העתיק במצדה

בית הכנסת העתיק במצדה הוא אחד היחידים מתקופת בית שני ונחשב לאחד הקדומים. מיקומו נבחר בצמוד לחומה כדי שיפנה לכיוון ירושלים. בית הכנסת נבנה בשלבים : בשלב ראשון, בימי הורדוס, הוקם לשימוש בני ביתו וצוותו, והיה מצומצם. בשלבו השני, בעת המרד הגדול, הורחב כדי לקלוט את הציבור הגדול במצדה. בחדר האחסנה ליד בית הכנסת נמצאו סימני שריפה, כנראה כדי למנוע נפילת כלי קודש בידי הרומאים. בחדר זה נמצא גם בור לגניזה. בבית הכנסת נערכים היום טקסים דתיים, בן השאר בר מצווה, כאשר ספר תורה מועלה להר לשם קריאה בו בהתאם למקובל בימי שני וחמישי וחול המועד.


 |  ראשי |  פרופיל  |  גלריית מקומות ואתרים  |  מבצעים לקבוצות וחברות  |  יצירת קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
מוניות בית הכרם-טיולים והסעות בכל הארץ- www.jerusalemtaxi.co.il © כל הזכויות שמורות
מוניות בית הכרם כתובת: זאב וילנאי 4 ירושלים טלפון: 1-700-707-704 פקס: 02-5381395 נייד: 050-4895202
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל