טיולים מאורגנים ירושלים
ירושלים- עיר הבירה של ישראל, מהווה יעד פופולארי וחוויתי עבור תיירים מכל העולם ומכל הדתות. צוות מוניות בית הכרם מכיר את העיר ואת אתריה היטב ומציעים מבחר טיולים וסיורים מאורגנים בעיר ירושלים:
  • ליווי מדריך צמוד בכל השפות.
  • הטיולים והסיורים משולבים בהסברים בתוך כלי הרכב - בזמן הנסיעה וכן בסיורים רגליים מודרכים.
  • מגוון אפשריות לסיורים המותאמים אישית לכל קבוצה בהתאם לדרישת הקבוצה.
  • סיורי בוקר או סיורי ערב בעיר ירושלים.
הטיולים בירושלים כוללים ביקור במגוון רחב של אתרים:
  • כנסיית הקבר,
  • הויה דה לה רוזה,
  • איזור הכותל ועיר דוד,
  • הר הבית,
  • שוק מחנה יהודה ועוד.
אנו דואגים לבצע התאמה של הטיול במיוחד עבור הלקוח ומשלבים בו אתרים המתאימים לבקשתו. כמו כן, באיזור ירושלים מסעדות אותנטיות רבות עליהן אנו ממליצים למטיילים איתנו.
 
 ירושלים - רקע כללי
ירושלים - רקע כללי ירושלים - רקע כללי
בירתה של מדינת ישראל, בה מתגוררים כ- 750,000 איש (נכון לשנת 2007).

ירושלים של זהב: ייחודה של העיר היא בעובדה כי היא נזכרת בתיעוד עתיק כבר מהמאה ה- 14 לפנה"ס.
העיר הינה קדושה לשלושת הדתות- הנצרות, האיסלאם והיהדות. לכן גם המבנה דמוגרפי שלה מגוון ומכיל תושבים מכל הדתות ומכל העדות והזרמים.

ראה מידע נוסף     
 עיר דוד
עיר דוד עיר דוד

עיר דוד היא אתר ארכאולוגי בירושלים, שבו נמצאים שרידים לעיר יבוס, ולירושלים בתקופת בית ראשון ותקופת בית שני, עיר דוד ממוקמת על גבעת העופל, הגבעה הדרום-מזרחית של אגן העיר העתיקה. פסגתה של הגבעה מצויה בגובה 743 מטר מעל פני הים. הגבעה נמצאת כיום מדרום ומחוץ לחומות העיר העתיקה, בלב השכונה הערבית (לשעבר כפר) סילואן (שילוח). הבחירה להקמת יישוב, לא כל שכן עיר, בגבעה זו, הנמוכה משמעותית מההרים הסובבים אותה (הר הצופים, הר הזיתים ורכס ארמון הנציב) עשויה להראות תמוהה, אולם בעיר דוד מתקיימים במידה רבה כל התנאים ההכרחיים לקיומו של יישוב בתקופות הקדומות‏‏.


ראה מידע נוסף     
 מסגדים בירושלים
מסגדים בירושלים מסגדים בירושלים

מסגד עוּמר - הוא מסגד שנמצא בסמוך לכנסיית הקבר ברובע הנוצרי בירושלים. המסגד נבנה במקום בו על פי המסורת התפלל הח`ליף עומר בן אל-ח`טאב כאשר ביקר עם כניסתו לירושלים בכנסיית הקבר. על פי מסורת זו, כשהגיע זמן התפילה הציע הפטריארך סופרוניוס לח`ליף להתפלל בכנסייה. אולם עומר סירב, כדי שהמקום לא יהפוך למקום קדוש גם למוסלמים ויפתח פתח לסכסוכים ומלחמות על המקום, ויצא להתפלל בחוץ, במקום בו בנוי כיום המסגד. המבנה המקורי הוקם כנראה במאה העשירית לספירה וממנו שרד רק בסיס הצריח הקיים היום. המבנה הנוכחי הוקם בתקופה הממלוכית במאה ה-15.


ראה מידע נוסף     
 הר הבית
הר הבית הר הבית

הר הבית הוא כינויו התנ"כי של הר המוריה, המופיע בנבואת חורבן בספר ירמיהו: "צִיּוֹן שָׂדֶה תֵחָרֵשׁ וִירוּשָׁלַיִם עִיִּים תִּהְיֶה, וְהַר הַבַּיִת לְבָמוֹת יָעַר." (פרק כ"ו, י"ח)‏‏
ההר שוכן במזרח העיר העתיקה בירושלים, ומכוסה מאז ימי הורדוס ברחבה מלאכותית מוגבהת ושטוחה בת כ-140 דונם. רחבה זו תחומה בקירות תמך, שהמפורסם בהם הוא הכותל המערבי. על גבי הרחבה עמד בעבר בית המקדש השני ובנייני המשנה שלו, וכיום שוכנים בו כיפת הסלע, מסגד אל אקצה ושלל מבנים משניים.
הר הבית נחשב למקום המקודש ביותר בעולם ליהדות והוא המקום השלישי בקדושתו לאסלאם.


 אתרים בעיר העתיקה
אתרים בעיר העתיקה אתרים בעיר העתיקה

העיר העתיקה בירושלים היא אזור עתיק של ירושלים בשטח שגודלו כקמ"ר אחד, המוקף על ידי חומות ירושלים. כן נכללים בעיר העתיקה הר ציון ועיר דוד, הנמצאים מחוץ לחומות אך בצמידות אליהן. החומות המקיפות את העיר העתיקה נבנו בשנים 1538-1535, על ידי הסולטן הטורקי סולימאן הראשון. מאז המאה ה-19 העיר העתיקה נחלקת לארבעה חלקים עיקריים: המוסלמי, הנוצרי, הארמני והיהודי. מקובל לכנות כל חלק בשם רובע, למרות שגודלם של החלקים אינו שווה.


ראה מידע נוסף     
 הרובעים בירושלים
הרובעים בירושלים הרובעים בירושלים

הרובעים הם האזור עתיק של ירושלים בשטח שגודלו כקמ"ר אחד, המוקף על ־ ידי חומות ירושלים. כן נכלל בעיר העתיקה הר ציון, הנמצא מחוץ לחומות אך צמוד להן. החומות המקיפות את העיר העתיקה נבנו בשנים 1535-1538, על ־ ידי הסולטאן הטורקי סולימאן הראשון. בישראל, הביטוי "העיר העתיקה" מתייחס לעיר העתיקה בירושלים. העיר העתיקה נחלקת לארבעה רבעים: המוסלמי, הנוצרי, הארמני והיהודי.


ראה מידע נוסף     
 קדושתה של ירושלים בדתות השונות
קדושתה של ירושלים בדתות השונות קדושתה של ירושלים בדתות השונות

ירושלים ביהדות - ירושלים היא העיר הקדושה ביותר ליהדות. קדושתה נובעת מהאמונה הדתית שזהו המקום בו בחר הבורא לשכן את שכינתו ושמו (ועל כן היא נקראת בתהילים עיר האלוהים), כמו כן מהעובדה ההיסטורית של קיום בית המקדש הראשון ששכן בה בתחילת האלף הראשון לפני הספירה ובית המקדש השני שהתקיים בירושלים מן המאה הרביעית לפני הספירה עד המאה הראשונה לספירה. בזמן שבית המקדש היה קיים, היו קרבנות שהיו מותרים באכילה רק בין חומות העיר. במסורת היהודית נאמר גם שאבן השתיה, שהייתה מתחת לקודש הקודשים, היא הסלע שממנו הושתת כל העולם, ומקום עקידת יצחק.


ראה מידע נוסף     

 |  ראשי |  פרופיל  |  גלריית מקומות ואתרים  |  מבצעים לקבוצות וחברות  |  יצירת קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
מוניות בית הכרם-טיולים והסעות בכל הארץ- www.jerusalemtaxi.co.il © כל הזכויות שמורות
מוניות בית הכרם כתובת: זאב וילנאי 4 ירושלים טלפון: 1-700-707-704 פקס: 02-5381395 נייד: 050-4895202
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל