דרכי גישה למצדה
גובה המצוקים בצד המזרחי של מצדה הוא כ-450 מטר, ובצד המערבי כ-100 מטר; דרכי הגישה הטבעיות לראש המצוק קשות מאד. ראשו של המצוק הוא רמה מישורית טרפזית שמידותיה בערך 600 על 300 מטר. החל משנת 1971 מסיע רכבל מודרני את המבקרים הרבים להריסות המבצר. עדיין אפשר לטפס למבצר ברגל בשביל הנחש (ממזרח) או על הסוללה הרומאית (ממערב).שביל הנחש כולל בתוכו 827 מדרגות. אחרי הכותל המערבי זהו אתר התיירות הפופולרי ביותר בישראל.


     חזרה ל->

שביל הנחש - תחילת המסלול בחניה המזרחית של אתר מצדה שהינו אתר היסטורי הנמצא על קצה מצוק העתקים. מהחניה המסלול מטפס על שביל הנחש על הדופן המזרחית של ההר. תחילתו באיזור של אדמת חואר רכה ובהמשכו שכבת סלע משקע ימי קשה. תוך כדי העלייה ניתן לצפות מזרחה על איזור חוארי מצדה, השפך הדרומי של ים המלח והרי מואב. על ההר ניתן לסייר במבנים העתיקים ולצפות מזרחה לים המלח ומערבה לרמת המדבר. מאתר מצדה המסלול יורד מערבה על שביל הסוללה (שנבנתה לצורך כיבוש מצדה). סיום המסלול בחניה המערבית של האתר - מסלול חשוף
 
 
שביל הסוללה - שביל תלול, אך קצר ונוח, שעולה מרחבת החנייה המערבית של מצדה (גישה מכיוון העיר ערד). שביל זה, הקיים עוד מתקופה קדומה ונפרץ בידי נזירים בתקופה הביזאנטית, מתגבר על הפרש גבהים של 100 מטרים. משך עלייה כ- 20 דקות. 


רכבל -
רכבל מצדה הראשון נבנה בשנת 1971, והפך את הביקור בגן לאומי מצדה לאפשרי עבור מיליוני תיירים מכל העולם. לאחר כמעט 30 שנה הוחלף הרכבל וגודלו הוכפל לקיבולת של 80 נוסעים בקרון. מיקומה החדש של התחנה העליונה מאפשרת נגישות למוגבלי תנועה על-ידי כניסה להר דרך גשר תלוי ללא טיפוס במדרגות. אורך הנסיעה 900 מ` והפרשי הגבהים בין התחנות 290 מ`. רכבל מצדה הוא הגדול מסוגו בארץ. הוא מטפס מבקעת ים המלח במזרח, מעל שביל הנחש, ומסיים את מסלולו במבצרו המפואר של הורדוס, מקום המאבק האחרון של המורדים היהודים במרד הגדול נגד הרומאים.

 |  ראשי |  פרופיל  |  גלריית מקומות ואתרים  |  מבצעים לקבוצות וחברות  |  יצירת קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
מוניות בית הכרם-טיולים והסעות בכל הארץ- www.jerusalemtaxi.co.il © כל הזכויות שמורות
מוניות בית הכרם כתובת: זאב וילנאי 4 ירושלים טלפון: 1-700-707-704 פקס: 02-5381395 נייד: 050-4895202
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל